Forecast+

Forecast+ ürünü, perakende ve üretim süreçlerinizde makine öğrenmesi ve istatistiki yöntemler ile şirketinizin daha iyi tahminleme yapmasını sağlar.

Forecast+, müşterilerinizin gelecekte sunacağınız ürün ve hizmetleri ne kadar talep edeceğini yüksek doğruluk oranı ile tahmin eder. Bu tahminlemeyi yaparken geçmiş verilerinizi ve sezonsal trendleri göz önüne alır.

Bu işlemi yaparken müşterilere yapmış olduğunuz pazarlama faliyetlerini (aktivite/kampanya) de bir girdi olarak alarak sonuçlarınızın doğruluk oranını arttırır.

Çözümümüz aynı zamanda bölgesel bazlı olarak çalışarak daha spesifik çıktılar üretir. Belirtilen lokasyon özelinde tahminleme yaparken ilgili bölgelerin demografik verilerini de bir girdi olarak olarak alır.

Talep tahmini yaparak sadece gelecekte müşteri satış tahminlerinizi değil aynı zamanda;

  • Tedarik zincirinde daha iyi karar verebilir,
  • Gelir beklentinizi yönetebilir,
  • Envanter ve stoklarınızı optimize edebilir,
  • “Growth” stratejinizi geliştirebilir,
  • Fiyat stratejinizi geliştirebilir,
  • Pazar potansiyelinizi değerlendirebilirsiniz.

Cloud tabanlı çalışan Forecast+ kurulumu ihityacı duymadan kurumunuza özel hızlıca uyarlanabilir bir yapıdadır.

Başarı Hikayesi

Gıda perakende alanında, global ölçekte lider üreticiler arasında yer alan firmada, talep tahminleme sürecinin makine öğrenmesi algoritmaları ile yeniden tasarlanması ve aktivite-fiyat duyarlılığı için bir simülasyon çözümü geliştirilmesiyle, tahmin doğruluğunun ortalama %15’den fazla artışı ve karlılığın maksimize edilmesi için uygulanması gereken optimum kampanya miksinin kolayca hesaplanabilmesi sağlanmıştır. Forecast+

Öne Çıkan Çözümlerimiz

Route+

Route+

Locate+

Locate+

HR-IQ

HR-IQ

Shelf-IQ

Shelf-IQ

Recognize+

Recognize+

© 2023 Yıldız Tech Tüm hakları saklıdır.